BLOG+

nowy koncept dla SOUL (CAT, Converse, Merrell)

2012-03-28

Darek Gocławski

Stworzyliśmy nowy koncept dla sieci sklepów SOUL (marki: CAT, Converse, Merrell i in.). Dzięki dobrej współpracy z Inwestorem (Soul / Grupa EMF) udało nam się wykreować wnętrze "konkursowe" - nietypowe - oryginalne, pojemne, spójne, a przede wszystkim szczere.

Użyliśmy prawdziwego drewna na podłogę, zwykłej blachy na ściany i najzwyklejsze bloczki betonowe do ekspozycji. Blacha, bloczki, drewno - wykorzystane praktycznie bez przetwarzania - wszystko może być ponownie użyte. Materiały wykorzystują swoje cechy: blacha stoi oparta o ścianę, bloczki są poukładane w stosy... Bez dekoratorstwa i gadulstwa: materiał + forma + funkcja.

Wprowadziliśmy żywą roślinę - z odpowiednim światłem i stosowną opieką. Chcemy, by miała tam jak najlepiej. Aby pomagała załodze zachować kontakt z rzeczywistością (w końcu cały świat galerii handlowych jest wykreowany na potrzeby komercji), by łagodziła surowość blachy itp.

Grafiki przetworzył znany malarz - Bartek Leszczyna (uczeń prof. Tarasina).

Co znaczy, że sklep ma być szczery? Ma być prawdziwy. Ma żyć zgodnie z wolą załogi, opowiadać o wydarzeniach "na mieście", w kulturze, sztuce itd., ma inspirować i promować. Ma rozmawiać z gośćmi, ze znajomymi załogi, z klientami i ma być otwarty na sugestie, zmiany. Sklep nie może być sztucznie wykreowany przez dział marketingu i używany według wytycznych. Ten "szczery" sklep jest wyjątkowy, niepowtarzalny. Stworzony od podstaw przez ludzi (a nie przez działy firm, targety itp.) dla ludzi (i produktów, marek) - a nie dla "grup docelowych", potrzeb marketingowych. Bez pustej scenografii.

Niezwykłe jest podejście Inwestora (Soul / Grupa EMF), który umożliwił opracowanie konceptu bazującego na materiałach, a nie na scenografii. I tu dziękujemy za zaufanie.

Dopiero za kilka tygodni, gdy lokal nasyci się drobiazgami, ogłoszeniami, kiedy pojawią się relacje sklep-klient, marka-miejsca-wydarzenia itp., zdecydujemy się na sesję zdjęciową. Na razie zachęcam do poznania SOUL'a w Arkadii / Warszawa w realu lub do pooglądania zdjęć z dziś (z dnia otwarcia).