BLOG+

Poznań Łacina, Galeria Wilanów, Łódź Plaza, Sports Star Plaza w Belgradzie, Makrum w Bydgoszczy i Arena w Barnauł / Rosja

2012-04-19

Darek Gocławski

W połowie 2014 roku planowane jest otwarcie centrum handlowego Poznań Łacina:

- powierzchnia 98 000 m2

- 245 sklepow i 25 restauracji

- magnesy: Multikino, Carrefour i Leroy Merlin.

Skala i program centrum są bardzo zbliżone do warszawskiej Arkadii, co wróży duże powodzenie inwestycji.

 

znacznie kameralniejsze centrum powstaje w Wilanowie: Galeria Wilanów. Zasięg "dzielnicowy", starannie dobrane portfolio najemców - dostosowane do profilu mieszkańców wilanowa, Konstancina i okolic powinny zapewnić wiernych i w miarę zamożnych klientów - taki lokalny "pewniak". Galeria Wilanów może być zbliżona charakterem do CH Sadyba a może uda się nawet wybić na powiom warszawskiego Klifa - ale tu jest potrzebna ścisła współpraca z grafikami i strategami od marketingu a nie zawsze są na to środki... Do obserwacji.

 

Sieć centrów handlowych Plaza powiększa się. Kończą sie negocjacje pożyczek bankowych na realizację kolejnych "Plaz": Łódź Plaza (45 000 m2) i Sports Star Plaza w Belgradzie / Serbia (ponad 40 000m2).

 

Makrum Development uzyskał pozwolenie na budowę centrum handlowo-usługowego Makrum przy ul. Leśnej w Bydgoszczy. Koszt inwestycji to ok. 330 mln PLN. Powierzchnia: 55 600 m2 (około 6 000 zł/m2).

(źródło: Eurobuild CEE, April 2012)