BLOG+

Projekt Xin Yue Hotel (*****), Zhengzhou, Chiny

2012-06-22

Darek Gocławski

W lutym 2012 roku zostaliśmy zaproszeni do Zhengzhou w Chinach (prowincja Henan) aby zaprojektować pięciogwiazdkowy hotel XIN YUE („KSIĘŻYC W PEŁNI”).

 

Projekt obejmował: część hotelową, małe centrum welness / spa, restaurację, bary, kilka butików i otoczenie całego kompleksu.

 

Inwestor wybrał pracownię A+D ze względu na „rozsądny minimalizm” i innowacyjny design aranżowanych wnętrz. Zostaliśmy wyróżnieni za nasze projekty w stylach, jak to określił: „fashion style, mix style and leisure style”.

 

Już sam etap wstępny był fascynującą przygodą, wiele się nauczyliśmy. Podczas naszej najpierw wirtualnej, później rzeczywistej podróży do Chin, staraliśmy się zobaczyć  Zhengzhou oczami mieszkańców oraz turystów.

 

Poznaliśmy historię i kulturę regionu, atrakcje turystyczne, miejscowe materiały i zasoby surowców, zrobiliśmy analizę konkurencji. Wszystko po to, aby lepiej wpasować design pure and smart w miejscowy klimat i wykorzystać w projektowaniu bogactwo natury okręgu Henan.

 

Analiza konkurencji pokazała jakie hotele przeważają w mieście – design bogaty, efekciarski, z przepychem materiałów. Nasz hotel wyróżniałby się prostotą materiałów i czystością formy.

 

I chociaż temat został zawieszony, pozostały miłe wspomnienia i ciekawe doświadczenia z rozmów i ustalania szczegółów technicznych z klientem z Chin.