BLOG+

Wprowadziliśmy markę Claire's do polskich galerii handlowych!

2011-11-18

redaktor

Od 2010 roku wprowadzamy markę Claire's do Polski. Z początku zajmowaliśmy się kompleksową obsługą działań: od projektów poprzez koordynację realizacji prac i dostaw na nadzorach autorskich i inwestorskich kończąc.

Claire's to jedna z najbardziej popularnych marek sztucznej biżuterii i dodatków dla nastolatek na świecie. Międzynarodowa sieć sklepów liczy obecnie ponad 3000 lokali w Europie, Ameryce Północnej i w Japonii. Od niedawna rozpoczęła się ekspansja marki na Europę Wschodnią (na Węgry, Czechy i Polskę). Pierwszy polski sklep Claire's otworzyliśmy we wrześniu 2010 roku, w warszawskiej Arkadii. Od tego czasu, dzięki naszej kompleksowej obsłudze, sieć sklepów powiększyła się o kolejne 20 lokali, które znaleźć można we wszystkich centrach handlowych w Polsce.

Sklepy Claire's charakteryzują się dokładną powtarzalnością konceptu. Każdy konsument może z łatwością zidentyfikować sklepy tej sieci, niezależnie od tego, czy lokal znajduje się w Tokio, Nowym Yorku, czy w Koszalinie. Kolorystyka, oświetlenie, podział na strefy, ustawienie mebli aż po szeroko rozumiany i niezmiernie istotny dla Inwestora detal wykończenia, składają się na zbiór elementów unifikujących wizerunek sklepów Claire's na całym świecie. A+D koordynuje i dba o poprawność w dokumentacjach podczas całego procesu realizacji sklepów.

Ciekawym aspektem naszej współpracy z zagranicznym Inwestorem jest cała logistyka. Projekty koncepcyjne przysyłane przez amerykańskich architektów przekształcaliśmy w dokumentację wykonawczą uzupełnioną o projekty branżowe. Praca z calami, bariery językowe, często odmienne od europejskich zasady kompozycji, różne strefy czasowe, to tylko niektóre ze schodów, na które nasza ekipa musiała się wspiąć w początkowej fazie współpracy.

Zbieraliśmy niezbędne atesty materiałów (często niedostępnych na polskim rynku), godziliśmy amerykańską myśl projektową z polskim prawem budowlanym oraz z różnymi warunkami centrów handlowych, starając się przy tym zachować powtarzalność Claire's-ów. Walczyliśmy o akceptacje wielu stron zaangażowanych w proces powstania sklepu: Amerykanie (twórcy konceptu), Anglicy (europejski oddział firmy), Claire's Poland i oczywiście koordynacja z ramienia C.H. Przy okazji dziękujemy wszystkim za owocną współpracę.

Zaawansowane zarządzanie projektami i ich realizacja w napiętych ramach czasowych to nie lada wyzwanie, nawet dla tak doświadczonej w temacie tworzenia sklepów pracowni jaką jest A+D. Nasz zespół 'klersujących' stale się powiększał i obecnie prezentuje się w składzie: Krzysztof Drzewoszewski, Anna Szablewska, Kacper Kempisty, Agata Smolich, oraz gościnnie Gosia Seta z Agatą Knapik.

Na dzień dzisiejszy możemy się pochwalić 21 otwartymi sklepami oraz 7 obiektami będącymi w budowie, a to wszystko w zaledwie 1 rok.