BLOG+

Wytyczne do projektu wnętrz galerii handlowej w Art Norblin / Fabryka Norblina

2021-01-24

redaktor

Projekt galerii handlowej w Fabryce Norblina

Kompleks handlowo-biurowy i apartamentowy pod nazwą "Art Norblin" lub "Fabryka Norblina" powstaje w Warszawie, przy ulicy Żelaznej, w miejscu dawnej Fabryki Norblina. Planowana inwestycja ma łączyć postindustrialny charakter miejsca z nowoczesną architekturą.

Zaprojektowaliśmy klimaty i wytyczne dla galerii handlowej oraz określiliśmy główne założenia dla całego kompleksu.

Zaprojektowaliśmy wnętrze glaerii handlowejWażną częścią tego kompleksu jest galeria handlowa. Autorem koncepcji jest warszawska pracownia PRC Architekci a pracownia A+D Retail Store Design pomogła określić charakter galerii handlowej w tym kompleksie.

Zostaliśmy zaproszeni do zaprojektowania wnętrz galerii handlowej.

Inwestor znając nasze wcześniejsze dokonania oraz podejście do projektowania zaprosił nasz zespół do projektu tego kompleksu.

Przeanalizowaliśmy sklepy z epoki, klimaty a przede wszystkim kontekst historyczny i bieżące otoczenie. Do tej wiedzy dodaliśmy przewidywania nt zachowań konsumentów, trendów w handlu i ekspozycji.

Mając tak bogatą bazę opracowaliśmy kilka konceptów estetycznych i kilka ukladów funkcjonalnych poprawiających odbiór galerii a przede wszystkim usprawniających dotarcie do sklepów w galerii handlowej.

Nasz projekt znalazł odbicie w wytycznych dla najemców i wkrótce będziemy mogli doświadczyć klimatu w rzeczywistości, jak tylko Fabryka Norblina zostanie oddana do użytku.

Źródło zdjęć o Art Norblin tutaj