BLOG+

Wirtualna rzeczywistość w A+D

2013-01-21

Darek Gocławski

Nowe technologie towarzyszą nam na każdym kroku, oferują wiele spektakularnych i intrygujących rozwiązań. Postanowiliśmy wykorzystać najnowsze technologie i urządzenia w procesie projektowania.

Koniec z oglądaniem projektów na małych ekranach – powiększamy format i uruchamiamy interaktywność!

Prawdopodobnie, jako pierwsi w Polsce i jako nieliczni na świecie oferujemy "wirtual w realu".
 

Opracowaliśmy cztery metody projektowania i prezentacji:

1. Obraz przedstawiający fragment sklepu / wnętrza w rzeczywistej skali – Możemy stanąć w zaprojektowanym wnętrzu. Możemy "przejść się" po wnętrzu w rzeczywistej skali. Możemy sprawdzić, jak działa "w naturze" dane oświetlenie, co widać i jak to wpływa na postrzeganie całości, jakie materiały wykończeniowe dają najlepszy efekt itp. Oczywiście na bieżąco możemy zmieniać kolory, materiały, modyfikować wielkości itd.

2. Widok elewacji / przekroju sklepu - tu możemy dokładnie sprawdzić wymiary, proporcje i ergonomię mebli, aranżację ścian, rozmieszczenie i efektywność brandingu, skuteczność visual merchandisingu itp.

3. Pokazywanie projektowanego wnętrza przed rozpoczęciem prac adaptacyjnych - "odmalowujemy" wnętrze w rzeczywistych pomieszczeniach za pomocą tabletu. Wchodzimy do pomieszczenia przed rozpoczęciem prac remontowych i "patrząc" przez tablet widzimy efekt docelowy - pomalowane ściany, poustawiane meble itd. Wszystko na bieżąco aktualizowane. Takie "okno w przyszłość".

4. Wizualizacja "na żywo" prototypu mebla w rzeczywistym wnętrzu przy użyciu tabletu - zanim wyprodukujemy mebel, możemy go zaprojektować i "wstawić" do istniejącego wnętrza i dalej - obracać, zmieniać kolory, wielkości, materiały. Możemy ten mebel obchodzić i analizować pod różnym kątem. Dzięki temu wiemy, jak działa, jak współgra z resztą (istniejącego) wnętrza. Wszystko "patrząc przez" tablet na wybrane miejsce.


Powyższe metody pozwalają zobaczyć sklep / wnętrze / przedmiot / mebel o naturalnych wymiarach, zanim zostaną zrealizowane.

 

Oszczędzamy czas, pieniądze, zasoby. Lepiej zgrywamy projekt z wnętrzem, z potrzebami.

 

Oferujemy te wyjątkowe możliwości dzięki odpowiednim narzędziom (oprogramowanie, komputery, rzutniki), miejscu (odpowiednio duża sala) ale przede wszystkim dzięki ogromnemu doświadczeniu w wizualizacjach i w projektowaniu wnętrz / mebli.

 

Zachęcamy do wspólnego tworzenia projektów!